اهمیت داشتن وب سایت


قوانین طلایی که یک وب سایت باید داشته باشد

وب سایت

اهمیت داشتن وب سایت

امروزه نیاز به معرفی خود و خدمات و محصولات برای هر شخص حقیقی و حقوقی و یا هر شرکت کوچک و یا کارخانه بزرگی به قدری احساس می شود که نیازی به توصیف این نیاز نیست.

طراحی وب سایت

اما بهترین راهکار برای انجام این کار چیست؟

معمولا مخارج سگینی انجام می پذیرد تا این فرآیند اتفاق بیافتد . ولی یکی از بهترین راهکارها داشتن یک وب سایت است. امروزه شبکه جهانی اینترنت با هزینه ای ناچیز در اختیار همه اقشار جوامع قرار دارد. و تمایل افراد برای یافتن خواسته های خود از این ابرمحیط روزبروز افزایش می یابد. بنابراین می توان گفت در حال حاضر بهترین روش برای دیده شدن داشتن یک وب سایت خوب است.

طراحی وب سایت

طراحی خوب، همیشه نوآورانه است.

یکی از پایه های طراحی وب نوآوری است. طراح همیشه باید به خاطر داشته باشد که با نوآوری می‌تواند، موجب تمایز با دیگران شود. در این جا، به دو اصل اساسی اشاره می‌شود. همیشه تلاش کنید با روشی ساخت یافته و ساختارمند، نسبت به ایجاد رابطه با کاربران اقدام کنید و ایده های خود را همیشه پیشرفت دهید؛ و از مرزها بگذرید. در صورت نیاز، از ابزارهای لازم برای ایجاد نوآوری استفاده کنید. همیشه با ابزار آلات جدید اطراف خود، خو بگیرید. این ابزارها شما را برای دستیابی به ایده های نو، کمک خواهند کرد. مدیریت نوآوری بسیار دشوار است، چرا که دنیای اطراف ما هرروز در حال رشد و نمو می‌باشد. برای انطباق پذیری بیشتر با این دنیا لازم است با ذهنی باز به استقبال آن رویم و خود را وقف آن کنیم. در این صورت شما، قادر به داشتن گزینه های متفاوت‌تری برای ادامه کار طراحی خواهید بود.

طراحی وب سایت

طراحی خوب، باعث سودمند شدن بیشتر محصول خواهد شد

برای سودمند کردن یک محصول به چه ابزارآلاتی نیاز دارید؟ چگونه می‌توان یک وب سایت سودمند طراحی کرد؟ البته سودمند بودن یک وب سایت، فاکتوری نسبی است، چرا که افراد دارای دیدگاه های متفاوتی هستند. اما این سودمندی را از سه جهت می‌توان بررسی کرد : اول، برای بازدیدکنندگان، دوم، سودمندی در محتوا و سوم، سودمندی برای انطباق پذیری در دستگاه‌ها. وقتی شما وب سایتی دارید که نیازهای مشتریان در آن برآورده شده و آن چه می‌خواهند را در وب سایت شما می‌یابند، می‌توان گفت شما، وب سایتی مفید برای آنان طراحی کرده‌اید. بدون داشتن محتوای مناسب و سودمند، شما هیچ گاه در پیشبرد وب سایت خود موفق نخواهید بود. از این رو داشتن این محتوا عاملی کلیدی، در سودمندی آن است. اما یکی دیگر از بعدهای وب سایت در قابلیت انتقال آن با دیگر ابزارآلات است، ابزارآلاتی همچون سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو.

طراحی وب سایت

طراحی خوب، زیبایی شناسی را بر می‌انگیزد

تعادل زیباشناسی یک وب سایت، تعادلی است بین جلوه های بصری و سودمندی آن. وب سایت‌های زیبا به آن دسته از وب سایت‌ها گفته می‌شوند که در زمان بازدید از آن‌ها، با تجربه ای جدید و متفاوتی روبه رو شوید و محتوای مورد علاقه خود را در آن می‌یابید. از دیدگاه طراحان وب، 3 نکته مهم وجود دارد، که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توانیم موجبات زیبایی در طراحی وب سایت را فراهم کنیم. مورد اول، رنگ است. در استفاده از رنگ‌ها دقت لازم را به خرج دهید، سعی کنید تمام صفحات شما از طعم و مزه ای خاص بهره ببرند. از ترکیب متفاوت رنگ‌ها استفاده کنید و آن ها را به درستی به کار ببرید. مورد دوم، جداول و فضاهای خالی در وب سایت شماست. استفاده صحیح و ترکیب بندی صحیح جداول و فضای داخل وب سایت، به وب سایت شما نظمی خاص داده و اندازه های استفاده شده در آن را بر اساس اصول هندسی تعریف خواهد کرد. مورد سوم، نوع فونت است. روشی که شما در آن به استفاده از نوع قلم و سبک حرف‌های (Typeface) مختلف می‌پردازید، اهمیت بسیار زیادی دارد. قابلیت خوانایی متون استفاده شده در محتوای شما بر اساس سبک و قلم‌های شما، امکان پذیر می‌باشد.

طراحی وب سایت

طراحی خوب، باعث فهم آسان‌تر محصولات می‌شود

برای اینکه وب سایت شما، به سادگی مورد فهم کاربران قرار گیرد و با آن ارتباط برقرار کنند لازم است اهداف خود از تولید چنین طراحی استفاده شده در وب سایت خود را بیان کنید. کاربری وب سایت شما باید ساده باشد و بازدید کنندگان به سادگی بتوانند در آن به اهداف خود دست یابند. برای مثال اگر شما یک فروشگاه مجازی دارید، هدف شما از راه اندازی وب سایت، فروش است. بنابراین باید طراحی خود را بر این اساس بنا نموده و تجربه ای جالب و مطلوب به مشتریان ارائه دهید. چنان که گویی، وب سایت خود توانایی صحبت کردن با بازدیدکنندگان را دارد.

طراحی وب سایت

طراحی خوب، مزاحمت ایجاد نمی‌کند

عدم مزاحمت یک وب سایت بر دو اصل استوار است : - اگرچه طراحان وب سایت مایلند با نمایش گذاشتن توانایی‌های خود در طراحی، تا حد توان وارد جزییات شوند و شاخ و برگ مطالب را زیاد کنند، اما لازم است جزییات گرافیکی وب سایت در حدی باشد که کاربران، دچار سردرگمی نشده و به سادگی به اهداف خود در وب سایت دست یابند. - مورد دیگر در دسترس بودن است. شما باید همیشه اصول اساسی در دسترس قرار داشتن یک وب سایت را رعایت کنید؛ و آن را به عنوان پایه های طراحی خود، قلمداد نمایید.

طراحی وب سایت

طراحی خوب، صداقت دارد

اما صداقت در طراحی به چه معناست؟ صداقت در طراحی به این معناست که، طراحی ایجاد شده در وب سایت نباید از نیازهای آن فراتر رود. به طوری که جنبه اغراق آمیز داشته باشد. برای مثال اگر دکمه ای در وب سایت خود قرار می‌دهید، دلایل آن باید برای کاربران واضح باشد؛ و یا در هنگام پیش آمد خطاها، با نشان دادن پیغام‌هایی، علت وقوع این خطا برای آنان، روشن شود. وب سایت صادق، وب سایتی است که امکانات لازم برای دستیابی کاربران به اهداف خود، گزینه های مورد نیاز خود و راهنمایی لازم به آنان ارائه داده و راه دستیابی به هدف را هموار می‌کند.

طراحی وب سایت

طراحی خوب، با دوام است

اگرچه برای داشتن یک وب سایت با دوام، مباحث بسیار زیادی در این میان وجود دارد، اما یک طراحی خوب همیشه می‌تواند به عنوان یکی از عوامل این موضوع تلقی شود. بنابراین در هنگام طراحی وب سایت، همیشه به زیبایی آن توجه داشته باشید و از تغییرات بی دلیل آن پرهیز کنید. تغییرات شما همیشه باید، بر زمینه تفکرات قبلی صورت گیرد. در کنار به‌روزرسانی محتوای وب سایت خود، جنبه های دراز مدت در ایجاد دوام را در نظر بگیرید. جلوه های بصری و فناوری‌های وب سایت شما نیز، بایستی همگام با محتوا به روز رسانی شوند. معنای با دوام بودن در طراحی وب سایت، با آن چه در دنیای واقعی از آن سراغ دارید، متفاوت است. در این جا منظور، حفظ کاربران وب سایت و ایجاد رضایت دائمی در آنان است.

طراحی وب سایت

طراحی خوب، طراحی جامع است

یک طراحی خوب، همیشه می‌تواند نظرات کاربران را جلب کرده و جای خود را بیابد. اما یکی از نکات مهم در این زمینه آن است که شما، به طور مداوم از نظرات دیگران از جمله کاربران خود، در رابطه با طراحی وب سایت استفاده کرده و از تجربیات آنان در بازدید از وب سایت خود بهره‌مند شوید.

طراحی وب سایت

یک طراحی خوب، با محیط خود دوست است

مهم‌ترین نکته در این رابطه، بهینه سازی وب سایت است. اگرچه صرف جویی در اقلام استفاده شده در وب سایت، به معنای حداقل سازی امکانات نیست اما، در این رابطه لازم است به نکات مهمی پرداخته شود. اول این که، در صورت نیاز نسبت به کاهش محتوایی که سرعت دانلود وب سایت شما را پایین می‌آورد، اقدام کنید. دوم : از تصاویری استفاده کنید که برای وب، بهینه سازی شده‌اند. سوم: کد نویسی شما، باید به گونه ای باشد که به راحتی با مرورگر، ارتباط برقرار کرده و انرژی کمتری برای به نمایش گذاشتن وب سایت صرف کند.

طراحی وب سایت

یک طراحی خوب، تا حد امکان کوچک و کم مصرف است

همیشه اهداف خود را از ایده‌هایی که بیان می‌کنید، در نظر داشته باشید. سیستم‌هایی را ایجاد کنید که با شفافیت خاصی قابلیت استفاده دارند و از سادگی زیادی برخوردار هستند. در زمان طراحی وب سایت بر مواردی تکیه کنید که از اهمیت بیشتری برای شما برخوردارند؛ و تلاش کنید آن چه می‌آفرینید به سادگی توسط کاربران، دریافت شود. به محتوا اجازه دهید، تا بر روی صفحه محتوای کاربر نفس بکشد. بهترین طراحی‌ها آن‌هایی هستند که، شما قبلاً تجربه کرده‌اید و نه آن‌هایی که بدون دلیل بر ایجاد آنان پافشاری می‌کنید. یکی دیگر از موارد مهم در این رابطه این است که، ما طراحی را برای کاربرانی انجام می‌دهیم که انسان هستند، آنان باید به عنوان هدف نهایی ما در نظر گرفته شوند. این مورد همیشه باید در زمان پروژه های جدید، مد نظر ما قرار بگیرد. همان طور که Like Rams، گفته است «طراح، وکیل مدافع کاربر است که در شرکت کار می‌کند. » در حالی که ما موظف به طراحی پروژه های منطقی هستیم، باید جنبه های احساسی آن را نیز، رعایت کنیم.

آخرین پروژه ها

برنامه نویسی

برنامه نویسی

ASP.NET چیست؟

ASP.NET فراتر از یک نسخه تکمیل شده در مقایسه با نسخه قبلی خود یعنی ASP کلاسیک است. ASP.NET یک محیط کامل جهت پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب است. با اینکه ASP.NET از لحاظ گرامر با ASP کلاسیک شباهت هائی را دارد ولی تکنولوژی فوق با ارایه یک مدل جدید برنامه نویسی بهمراه زیر ساخت های لازم امکان ایجاد نرم افزارهای تحت وب را با امنیت و استحکام بیشتر فراهم می آورد. ASP.NET برخلاف ASP کلاسیک ترجمه می گردد. در محیط دات نت می توان با استفاده از هر یک از زبانهای برنامه نویسی حمایت شده نظیر: Visual Basic.Net/c#/Jscrip.Net اقدام به نوشتن برنامه ها نمود. برنامه های ASP.NET از تمامی توان و پتانسیل های ارایه شده توسط دات نت استفاده می نمایند. در ASP.NET می توان از ویرایشگرها ی ویژوال و سایر ابزارهای برنامه نویسی نظیر ویژوال استودیو دات نت استفاده نمود. پیاده کنندگان نرم افزارهای تحت وب به کمک ASP.NET می توانند از دو تکنولوژی عمده فرم های وب (Web Forms) و سرویس های وب (Web service) برای ایجاد نرم افزار استفاده نمایند.

برنامه نویسی

فرم های وب (Web Forms)

با استفاده از تکنولوژی فوق می توان صفحات وب متکی بر فرمهای وب قدرتمندی را ایجاد نمود. در زمان ایجاد صفحاتی از این نوع می توان از کنترل های سرویس دهنده ASP.NETبرای ایجاد عناصر معمولی در طراحی رابط کاربر (UI) و برنامه نویسی آنها برای انجام عملیات خاص استفاده نمود. استفاده از کنترل های سرویس دهنده باعث سرعت در امر پیاده سازی فرم های وب خواهد داشت.

برنامه نویسی

سرویس های وب XML

این نوع سرویس ها امکان دستیابی به قابلیت ها و پتانسیل های سرویس دهنده را از راه دور فراهم خواهندکرد. با استفاده از سرویس های فوق می توان بخش منطق وسیاست های راهبردی نرم افزارها و همچنین دستیابی به داده ها را مدیریت نمود. سرویس های وب XML امکان مبادله داده بین سرویس گیرنده و سرویس دهنده و یا بین دو سرویس دهنده را بوجود می آورد. برای تبادل اطلاعات می توان از پروتکل های ارتباطی استانداری نظیر http و یا پیامهای XML استفاده نمود. نکته قابل توجه در رابطه با سرویس های فوق توانائی هر برنامه ( صرفنظر از زبان استفاده شده ) و تحت هر نوع سیستم عامل برای استفاده از سرویس های فوق است. دو مدل فوق قادر به استفاده از تمامی مزایای تکنولوژی های ASP.NET خواهند بود. بدیهی است استفاده از پتانسیل های محیط دات نت نیز در این زمینه وجود دارد. در ادامه به برخی از این ویژگی های ASP.NET اشاره می گردد. اگر دارای تجاربی در زمینه پیاده سازی نرم افزار های تحت وب بکمک تکنولوژی ASP باشید در اولین نگاه به ASP.NET حتما متوجه برخی شباهت های موجود خواهید شد. البته مدل اشیاء ASP.NET بصورت کاملا آشکار با ASP کلاسیک تفاوت داشته و می توان این ادعا را داشت که ASP.NET به مراتب ساختیافته تر و شی گراء تر شده است.

برنامه نویسی

PHP چیست؟

هر روز وب سایت ها گسترش پیدا میکنند و مخاطبان بیشتری را در بر میگیرند. تا به حال بیش از 125.000.000 دامنه در اینترنت ثبت شده است که نشان دهنده گسترش سریع اینترنت می باشد. با بزرگ شدن و زیاد شدن مخاطبان وب سایت ها دیگر HTML پاسخگوی نیاز مدیران وب سایت ها نبود، از این رو به زبانی نیاز بود تا بتواند مانند نرم افزارهای Dektop عمل کند و به راحتی قابل گسترش باشد. زبان هایی مانند PHP, Asp, Java و ... به وجود آمدند تا به وب سایت ها خدمت کنند. در این مقاله شما را تا حدودی با زبان برنامه نویسی PHP آشنا میکنیم و نگاه کوتاهی به تاریخچه و عمل کرد PHP خواهیم انداخت. PHP یک زبان قدرتمند برای ساخت وب سایت های پویا است. این زبان اسکریپتی میتواند با HTML ادغام شود. php یک زبان در سمت سرور است, بدین معنا که کدهای php روی سرور تفسیر میشوند و خروجی html و یا خروجی های دیگری تولید میکند که توسط کاربر قابل مشاهده است.

برنامه نویسی

تاریخچه PHP

php در سال 1994 توسط Rasmus Lerdorf ارایه شد. از آن زمان تا به حال تغییرات زیادی در این زبان اسکریپتی تحت لینوکس ایجاد شده است و در حال حاضر نسخه 5 آن توسط تیم گسترش دهنده php عرضه شده است. تا به امروز حدودا بیش از 35.000.000 وب سایت از این زبان برای ساخت برنامه های تحت وب خود استفاده کرده اند و به عنوان یکی از پرطرفدارترین زبان های اسکریپتی به حساب می آید. برخی از رقبای php عبارتند از: Perl, JSP, ColdFusion و ASP.NET اما زبان php برتریهای بسیاری در مقایسه با رقیبان خود دارد مانند: کارایی بالا، واسطه های مختلف برای سیستم پایگاه های اطلاعاتی مختلف، کتابخانه داخلی برای انجام امور متداول، هزینه پایین، امنییت بالا و ... یکی از نکات مهم زبان php مستقل از محیط کار بودن آن است، بدین صورت که در تمامی کامپیوترها و سیستم عامل ها قابل اجرا است. php روی لینوکس، ویندوز و ... به سادگی اجرا میشود. برنامه های php را به وسیله مرورگر وب اجرا میکنیم. به وب سایتی که برنامه php در آن قرار دارد میرویم و با در خواست ما سرور کدهای php را تجزیه و تحلیل میکند و پاسخ آن را به صورت html به ما نشان میدهد. با استفاده از زبان php میتوان وب سایت هایی را ساخت که: داده ها را از منابع مختلفی مانند بانک های اطلاعاتی و یا فایل ها جمع آوری کنند. عناصری مثل جستجو، فروم، عضوییت، ورود و خروج کاربران، گالری عکس و ... ایجاد کرد. سیستم پست الکترونیکی ایجاد کرد، فروشگاه آنلاین ساخت و به کاربران اجاز خرید داد و ... به طور کلی میتوان گفت php برای وب سایت هایی مناسب است که با کاربران زیادی سر و کار داردند و به صورت مرتب به روز میشوند. شاید این نکته برای شما جالب باشد که بدانید Yahoo به عنوان یکی از هامیان php است و بسیاری از قسمت های خود را با زبان php ساخته است. از وب سایت های معروفی دیگری که از php استفاده میکنند میتوان به Google, flickr و Facebook اشاره کرد.

برنامه نویسی

از PHP بیشتر بدانیم

برنامه نویسی php معمولا به این صورت است که برنامه نویسان در یک کامپیوتر (بدون اتصال به اینترنت) برنامه خود را مینویسند، آزمایشات مقدماتی خود را روی آن انجام میدهند سپس آن را روی سرور منتقل میکنند. در بیشتر موارد برنامه نویس اطلاعات وب سایت را در داخل یک بانک اطلاعاتی قرار میدهید، اطلاعاتی مانند شناسه کاربران و کلمات عبورشان، اخبار و نوشته ها .... سپس با استفاده از php به بانک اطلاعاتی متصل میشوند و با اطلاعات آن کار میکنند. یکی از متداولترین بانک های اطلاعاتی که برای php مورد استفاده قرار میگیرد MySQL است. MySQL چندی پیش توسط شرکت Sun خریداری شد و در حال حاضر نسخه 5 آن آخرین نسخه ارایه داده شده می باشد. همانطور که در بالا هم گفته شد در زمان نوشتن این مقاله php 5 آخرین نسخه ارایه شده توسط تیم php است (چندی پیش تیم php گسترش و پشتیبانی 4 php را به صورت رسمی کنار گذاشت). اگر بخواهیم نگاه کوتاهی به php5 بیندازیم میتوانیم به نکات زیر اشاره کنیم: پشتیبانی کاملا مناسب از مدل شیء گرا مدیریت آسان داده های XML مدیریت استثنایی خطاها ... با آمدن php 5 تحول جدیدی در php ایجاد شد به صورتی که Microsoft سازنده زبان Asp بار دیگر از رقیب خود یعنی php عقب افتاد. شما میتوانید برای دستیابی به اطلاعات بیشتر به سایت رسمی php به آدرس اینترنتی www.php.net مراجعه نمایید. در آخر میتوان گفت php زبانی است که وب سایت را به همان صورت که تمایل دارید میسازد و رویاهای برنامه نویسان را به حقیقت تبدیل میکند.

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی

تاریخچه تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی برای اولین بار و بصورت بنر در ۲۷ اکتبر سال ۱۹۹۴ و در سایت هات وایر نمایش داده شد. زمانی که هات وایر متوجه شد که برای تبلیغات می‌بایست فضای محدودی را در نظر گرفت، بنرهای تبلیغاتی بوجود آمدند. در آن زمان ۱۴ طراح تبلیغاتی مبلغی معادل ۳۰،۰۰۰ دلار برای نمایش ۱۲ هفته‌ای تبلیغات خود پرداختند [۱]. در سال ۱۹۹۵ وب بعنوان رسانه‌ای عمومی پذیرفته شد. شرکت سان میکروسیستم در این سال زبان جاوا را به عموم عرضه کرد. در سال ۱۹۹۶ الدزموبیل۵ اولین اتاق گفتگوی تجاری را راه اندازی نمود.

تبلیغات اینترنتی

راهکارهای تبلیغات اینترنتی

تارنما، سایت یا وب‌سایت مجموعه‌ای از صفحات وب است که دارای یک دامنه اینترنتی یا زیردامنه اینترنتی مشترک‌اند و به صورت مجموعه‌ای از صفحات مرتبط که داده‌هایی نظیر متن، صدا، تصویر و فیلم، روی آن ها ارائه می‌شود، روی تار جهان‌گستر شبکهٔ اینترنت قرار می‌گیرد. صفحهٔ وب سندی است که معمولاً به صورت اچ‌تی‌ام‌ال نوشته می‌شود و همواره با استفاده از پروتکل اچ‌تی‌تی‌پی می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد. پروتکل اچ‌تی‌تی‌پی اطلاعات را از کارساز وب‌گاه به مرورگر وب کاربر منتقل می‌کند تا این اطلاعات برای کاربر نمایش داده شوند. همهٔ وب‌گاهها در کنار هم یک تار جهان‌گستر بزرگ از اطلاعات را درست می‌کنند. دسترسی به صفحات وب‌گاه از طریق یک ریشهٔ مشترک یوآرال با نام صفحه اصلی امکان پذیر است که این صفحهٔ اصلی از لحاظ فیزیکی روی همان کارساز قرار می‌گیرد. یوآرال‌های صفحات آن‌ها را به صورت هرمی سازمان‌دهی می‌کنند اگرچه ابرپیوندهای موجود میانشان تعیین می‌کنند که چگونه کاربر اطلاعات را ببینند و چگونه ترافیک وب، بین بخش‌های مختلف وب‌گاه پخش شود. برای دسترسی به اطلاعات برخی از سایت‌های وب می‌بایست حق اشتراک داشته باشید. از میان وب‌گاههایی که برای ورود به آن‌ها به اشتراک نیاز دارید، می‌توان به وب‌گاههای پورنوگرافی اینترنتی، بخش‌هایی از وب‌گاههای خبری، وب‌گاههای بازی، میزگردهای اینترنتی، خدمات رایانامه، وب و سایت‌های ارایه‌کنندهٔ داده‌های بلادرنگ بهابازار اشاره کرد.

با ما در ارتباط باشید

درباره ایلیاگستر

درباره ما

گروه ایلیاگستر از سال 1388 فعالیت خود را در زمینه تولید نرم افزارهای مبتنی بر ویندوز و طراحی وب شروع کرد. و با گذشت زمان تلاش کرده ایم با ارتقاء تکنولوژی و بروزآوری مداوم هر روز بهتر از قبل به ارائه خدمات الکترونیک بپردازیم.

آدرس:
تبریز - خیابان ارتش جنوبی - روبروی مجتمع فرهنگی ، رفاهی صدا و سیما - ساختمان 401 - طبقه اول

تلفن:  36664639-041
فکس: 35407199-041
ایمیل: info@iliasys.com

ساعات تماس تلفنی:
روزهای غیر تعطیل ساعت 9 صبح الی 5 بعد از ظهر

تماس با ایلیاگستر

تماس با ایلیاگستر

ارسال

کلیه حقوق این وب سایت برای گروه خدمات گسترده الکترونیک ایلیاگستر محفوظ می باشد.

Copyright © 2012 - 2020 iliasys.com